Podstrona: Dni Otwarte PRz, III Nocne Spotkania z Nauką / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

Dni Otwarte PRz, III Nocne Spotkania z Nauką

31-03-2017 r.

W dniach 30 i 31 marca 2017 r. w Politechnice Rzeszowskiej organizowano Dni Otwarte oraz III Nocne Spotkania z Nauką. Podczas pierwszego dnia naszą Katedrę Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na WEiI PRz odwiedziło wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Odwiedzający mogli zapoznać się z wyglądem i wyposażeniem wybranych laboratoriów dydaktycznych:

• A51 - laboratorium techniki światłowodowej (odpowiedzialny: mgr inż. Mariusz Skoczylas);
  • A58 - laboratorium podstaw telekomunikacji (odpowiedzialny: dr inż. Kazimierz Kamuda);
  • A69 - laboratorium techniki mikrofalowej (odpowiedzialny: dr inż. Wiesław Sabat);
  • A74 - laboratorium architektury i urządzeń peryferyjnych komputerów, anten i propagacji fal radiowych, metod numerycznych, techniki RFID (odpowiedzialny: dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz).

Goście mieli możliwość rozmowy z tymi, którzy nie tak dawno sami starali się o miejsce na studiach. Mieli także okazję do zadawania pytań dotyczących: wymagań jakie należy spełniać, żeby dostać się na wybrany kierunek studiów, obowiązujących egzaminów i zaliczeń podczas semestrów i sesji egzaminacyjnych. Uczestnicy interesowali się również działającymi w Katedrze i na Wydziale kołami naukowymi.

Z kolei 31 marca, podczas III Nocnych Spotkań z Nauką, w godzinach od 16 do 22 mieliśmy zaszczyt gościć mieszkańców Rzeszowa i okolic. W ramach tego spotkania odwiedzający mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem specjalistycznych laboratoriów badawczych:

• AL1 - kompatybilności elektromagnetycznej EMC (odpowiedzialny: dr inż. Wiesław Sabat);
  • AL9 - techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID (odpowiedzialny: dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz).

a także wybranymi pracami prowadzonymi w ich obszarze, współpracą z przemysłem, jak również praktycznym aspektem wykorzystania takich badań w życiu każdego człowieka. Wiele pytań, jakie padały szczególnie z ust najmłodszych uczestników tego nocnego spotkania, potwierdza fakt, że nauka może być inspiracją do wielu bardzo ciekawych działań. Można było także odnieść wrażenie, że mieszkańcy Rzeszowa i okolic są bardzo dumni z wyposażenia i osiągnięć naukowych PRz.

Źródło: http://dniotwarte.prz.edu.pl/