Podstrona: Dni Otwarte PRz oraz IV Nocne Spotkania z Nauką / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

Dni Otwarte PRz oraz IV Nocne Spotkania z Nauką

24-11-2018 r.

W dniach 22 i 23 listopada 2018 r. w Politechnice Rzeszowskiej odbyły się Dni Otwarte oraz IV edycja Nocnych Spotkań z Nauką, podczas których swój aktywny udział na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki zadeklarowała także Katedra Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych.

W ramach pierwszego dnia zainteresowani uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich mieli okazję zwiedzić nasze zaplecze dydaktyczne, w tym m.in.:

• laboratorium techniki światłowodowej – odpowiedzialny mgr inż. Mariusz Skoczylas;
  • laboratorium podstaw telekomunikacji – odpowiedzialny dr inż. Kazimierz Kamuda;
  • laboratorium techniki mikrofalowej – odpowiedzialny dr inż. Wiesław Sabat.

Z kolei podczas IV edycji Nocnych Spotkań z Nauką wszyscy zainteresowani (dorośli, dzieci, mieszkańcy Rzeszowa oraz bliższych lub dalszych okolic) mieli okazję zapoznać się z naszym specjalistycznym wyposażeniem badawczym:

• laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej EMC – odpowiedzialni dr inż. Wiesław Sabat, dr inż. Kazimierz Kamuda, dr inż. Dariusz Klepacki;
  • laboratorium techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID – odpowiedzialny dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz.

W trakcie tych nocnych spotkań mieliśmy przyjemność zaprezentować naszym Gościom wyniki wybranych, unikalnych prac badawczych, a także zakres współpracy KSEiT PRz z przemysłem.

Szczegóły: https://dniotwarte.prz.edu.pl