Podstrona: Inauguracja działania nowej Rady Gospodarczej przy WEiI PRz / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

Inauguracja działania nowej Rady Gospodarczej przy WEiI PRz

26-11-2019 r.

W dniu 26 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Gospodarczej powołanej przy Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Za zgodą prof. dra hab. inż. Tadeusza Markowskiego Rektora Politechniki Rzeszowskiej, na podstawie § 5 Statutu PRz z dnia 27 czerwca 2019 r., Dziekan WEiI dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz powołał w skład Rady zaproszonych przedstawicieli przedsiębiorstw, środowisk społecznych, instytucjonalnych i naukowych. W skład tego Grona został powołany także dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz, który dodatkowo miał przyjemność zaprezentować zgromadzonym Gościom obszar współpracy jednostek WEiI z przemysłem w zakresie elektroniki i telekomunikacji.

Celem powołania Rady Gospodarczej jest integracja przedstawicieli przedsiębiorstw, środowisk społecznych i instytucjonalnych z pracownikami naukowo–dydaktycznymi oraz utworzenie płaszczyzny współdziałania i wymiany doświadczeń ukierunkowanych na rozwój gospodarki opartej na wiedzy. Rada Gospodarcza ma charakter opiniodawczy, doradczy i inicjatywny.

Do szczególnych zadań Rady będzie należało:

• opracowanie strategii oraz wspieranie rozwoju gospodarczego z uwzględnieniem osiągnięć i badań prowadzonych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki;
  • opiniowanie i proponowanie działań związanych z funkcjonowaniem Wydziału w celu poprawy współpracy nauki z przemysłem i zwiększenia efektywności kształcenia kadr dla przemysłu;
  • udział w pracach naukowo-badawczych nawiązujących do problemów rozwiązywanych w Państwa otoczeniu, z uwzględnieniem możliwości zlecania prac badawczo–rozwojowych wykorzystujących potencjał Politechniki Rzeszowskiej oraz wspólne aplikowanie w projektach badawczych;
  • współpraca przy definiowaniu zakresu merytorycznego badań prowadzonych na Wydziale oraz rozbudowy zaplecza badawczego;
  • współpraca przy definiowaniu zakresu merytorycznego oraz sposobu realizacji procesu kształcenia na Wydziale, a także zgłaszanie i realizacja prac dyplomowych oraz doktoratów wdrożeniowych;
  • promowanie osiągnięć dydaktycznych oraz udział w warsztatach wykorzystujących nowoczesne urządzenia demonstracyjne w procesie dydaktycznym;
  • inicjowanie działań mających na celu promocję efektów współpracy środowisk gospodarczych i naukowych na arenie krajowej i międzynarodowej, takich jak dni otwarte, konferencje, warsztaty i seminaria.

Fot. Piotr Jankowski-Mihułowicz, Marek Bolanowski