30 listopada 2017 r. dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz otrzymał zespołową nagrodę Rektora PRz (I stopnia) za cykl publikacji oraz prace badawczo-rozwojowe na rzecz gospodarki w obszarze techniki antenowej i radiowej identyfikacji obiektów RFID.
Podstawą do przyznania nagrody był cykl wybranych 7 powiązanych tematycznie publikacji naukowych z zakresu techniki antenowej i radiowej identyfikacji obiektów, mających istotny wpływ na stan wiedzy i kierunki dalszych badań w tym obszarze. Warto w tym miejscu nadmienić, że wskazane publikacje naukowe stanowiły podsumowanie zakończonego w roku 2015 trzyletniego projektu badawczego pt. „Synteza autonomicznego identyfikatora półpasywnego, dedykowanego do pracy w wielokrotnych, dynamicznych systemach RFID”, który był realizowany w ramach I Programu Badań Stosowanych NCBiR, umowa nr U-8795/G/PBS. Dodatkowym wsparciem wniosku był zestaw spójnych tematycznie prac badawczo-rozwojowych zrealizowanych przez członków zespołu w ramach 3 przedsięwzięć na rzecz przemysłu.
Przedstawione do nagrody opracowania stanowią fundament rozwoju kadry naukowej zespołu RFID i są ściśle powiązane z działalnością statutową KSEiT oraz koncepcjami i trendami rozwojowymi w obszarze elektroniki i telekomunikacji na WEiI PRz, szczególnie w specjalistycznych dziedzinach kompatybilności elektromagnetycznej, radiowej identyfikacji obiektów oraz mikro- i nanotechnologii.
Zrealizowane i opublikowane przez zespół prace o charakterze teoretycznym i doświadczalnym, a także uzyskiwane ich unikalne rezultaty, nawiązują do bieżących badań prowadzonych w naukowych i przemysłowych ośrodkach zagranicznych, i stanowią istotny wkład w rozwiązywanie problemów techniki antenowej i radiowej identyfikacji obiektów. Stanowią one także podstawę do budowania ścisłych relacji z partnerami naukowymi i gospodarczymi, czego wyrazem jest m. in. podejmowanie w 2017 r. kolejnych przedsięwzięć projektowych finansowana ze środków przedsiębiorców oraz funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Fot. Marian Misiakiewicz