Podstrona: Nagroda zespołowa Rektora Politechniki Rzeszowskiej za opracowanie koncepcji i organizację laboratoriów badawczych / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

19-12-2013 r.

19 grudnia 2013 r. podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej zespół pracowników ZSEiT (w składzie:  dr hab. inż. Włodzimierz Kalita, Prof PRz - kierownik zespołu, dr inż. Mariusz Węglarski, dr inż. Wiesław Sabat oraz dr inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz) otrzymał nagrodę Rektora PRz (II stopnia) za opracowanie koncepcji i organizację trzech zintegrowanych laboratoriów badawczych, zapewniających istotną poprawę warunków prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowo-wdrożeniowych w obszarze kompatybilności elektromagnetycznej, techniki radiowej identyfikacji obiektów oraz zintegrowanych mikro- i nanotechnologii elektronicznych.

Przedmiotowa nagroda została przyznana za osiągnięcia organizacyjne, których najistotniejszym etapem – mającym swój finał w 2012 roku – była pełna integracja trzech specjalistycznych laboratoriów EMC, RFID i HYBRID. Podjęte przedsięwzięcia spowodowały istotną poprawę warunków prowadzenia badań naukowych, dzięki czemu zrealizowane i opublikowane prace o charakterze teoretycznym i doświadczalnym, a także uzyskiwane ich unikalne rezultaty, nawiązują do bieżących badań prowadzonych w naukowych i przemysłowych ośrodkach zagranicznych, i stanowią – weryfikowany na świecie – istotny wkład w rozwiązywanie problemów badawczych. Stanowią one także podstawę do budowy ścisłych relacji z partnerami naukowymi i gospodarczymi, a tym samym – stają się platformą do prowadzenia intensywnych prac rozwojowych, które – w konsekwencji – zapewnią rozwój badań w dziedzinie techniki RFID, EMC i technologii elektronicznych układów hybrydowych, umożliwiając racjonalnie wykorzystać nowo wybudowane laboratoria, a tym samym uzyskać obligatoryjne i fakultatywne wskaźniki uczelnianych projektów PO RPW i RPO WP.