12 maja 2015 r. w Politechnice Rzeszowskiej odbyło się seminarium EMC, które zostało wspólnie zorganizowane przez Würth Elektronik Polska i pracowników Zakładu Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych pod patronatem Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dra hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, Prof. PRz oraz Polskiej Sekcji IEEE EMC–S.
W spotkaniu licznie uczestniczyli przedstawiciele firm, m.in. AGREGATY PEX-POOL PLUS, Bury Sp. z o.o., EAE Elektronik Spółka z o.o., ELEKTROZEL Sp. z o.o., ELPROG, EUROTECH Sp. z o.o., FAKRO PP Sp. z o.o., KOHER S.A., P.W. AnGoland, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., Purcell Systems International AB, TM TECHNOLOGIE Sp. z.o.o.
W trakcie przedmiotowego spotkania dr inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz wygłosił referat pt. "Aktywność ZSEiT w zakresie techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID", w ramach którego zapoznano Uczestników seminarium z najważniejszymi osiągnięciami badawczymi Zakładu. Szczególną uwagę zwrócono na projekt badawczy pt. „Synteza autonomicznego identyfikatora półpasywnego, dedykowanego do pracy w wielokrotnych, dynamicznych systemach RFID”, finansowany przez NCBR w ramach I PBS (nr PBS1/A3/3/2012). Dodatkowo zaprezentowano i omówiono aparaturę zakupioną w wyniku realizacji projektów: a) „Rozbudowa infrastruktury naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej”, nr POPW.01.03.00-18-012/09, współfinansowanego ze środków UE w ramach PO RPW 2007-2013, Priorytet I, Nowoczesna Gospodarka, Działanie 1.3, Wspieranie Innowacji; b) "Budowa, rozbudowa i modernizacja bazy naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej", nr UDA-RPPK.01.03.00-18-003/10-00, współfinansowanego ze środków UE w ramach RPO WP 2007-2013. Przedstawiono także ofertę współpracy z przemysłem w zakresie techniki antenowej i radiowej identyfikacji obiektów.