Podstrona: Spotkanie z przedstawicielami Pratt & Whitney Rzeszów / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

Spotkanie z przedstawicielami Pratt & Whitney Rzeszów

21-12-2016 r.

W dniu 21 grudnia 2016 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki PRz goszczono Przedstawicieli Pratt & Whitney Rzeszów pod przewodnictwem Pana Prezesa Marka Dareckiego. Celem odbytych spotkań i prezentacji było omówienie współpracy w zakresie rozwiązań technicznych, technologicznych, edukacyjnych i promocyjnych w obszarze rozwoju koncepcji Przemysłu 4.0 (Industry 4.0), Internetu rzeczy (Internet of Things), Big Data, wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality) oraz innowacyjnych zastosowań ICT w przemyśle.

Jednym z elementów przedmiotowej wizyty było zwiedzanie wybranych laboratoriów badawczych Wydziału. W trakcie spotkania w specjalistycznym laboratorium RFID w Zakładzie Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Piotr Jankowski-Mihułowicz krótko omówił istotę prowadzonych prac badawczych i współpracę ZSEiT PRz z przemysłem w zakresie techniki antenowej i radiowej identyfikacji obiektów. Podczas prezentacji uwagę zwrócono także na wybrane efekty prac badawczych zrealizowanych w ramach projektu pt. „Synteza autonomicznego identyfikatora półpasywnego, dedykowanego do pracy w wielokrotnych, dynamicznych systemach RFID”, finansowanego przez NCBR w ramach I PBS (nr PBS1/A3/3/2012).

(Fot. Arkadiusz Surowiec)

Galeria: aktualności WEiI