Podstrona: Spotkanie z uczniami 3 klasy Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

14-02-2017 r.

W dniu 14 lutego 2017 r. w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na WEiI PRz goszczono uczniów trzeciej klasy Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie. Podczas tego spotkania pracownicy KSEiT (Dariusz Klepacki, Piotr Jankowski-Mihułowicz, Kazimierz Kamuda i Wiesław Sabat) mieli okazję przybliżyć słuchaczom możliwości ich przyszłego rozwoju w dyscyplinie elektronika i telekomunikacja.

W tym zakresie Piotr Jankowski-Mihułowicz wprowadził uczestników w zagadnienia techniki RFID (wykład pt. "Czym jest technika radiowej identyfikacji obiektów RFID i jakie jest jej zastosowanie"). Dodatkowo, w trakcie wizyty w specjalistycznym laboratorium RFID uczniowie mieli okazję zapoznać się z wybranymi efektami prac badawczo-rozwojowych KSEiT (NCBR PBS1/A3/3/2012, DS i innych umów z partnerami przemysłowymi), które zostały uzyskane m.in. przy wykorzystaniu aparatury zakupionej z POPW.01.03.00-18-012/09, UDA-RPPK.01.03.00-18-003/10-00.

Dyskusja prowadzona w laboratorium RFID wskazuje na spore zainteresowanie karierą inżynierską u młodych ludzi, którzy aktualnie stoją przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej.