Podstrona: Umowa o współpracy z Talkin Things / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

Umowa o współpracy z Talkin Things

26-03-2021 r.

W dniu 25 marca 2021 r. Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Firmą Talkin Things, dotyczącą wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, wspierania procesu dydaktycznego, wymiany informacji o nowych technologiach oraz konsultacji w zakresie techniki radiowej identyfikacji obiektów (RFID - ang. Radio Frequency IDentification).

Ze strony Politechniki Rzeszowskiej umowę podpisał Prorektor ds. rozwoju i kontaktów z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, natomiast Spółkę Talkin Things reprezentowali Prezes Zarządu Marcin Pilarz oraz Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Damian Gill. Osobą odpowiedzialną za koordynację działań dotyczących współpracy jest dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz z Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Wydarzenie to stanowi wymierny efekt współpracy, jaka od 2017 r. jest skutecznie prowadzona w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. KSEiT ma w tym zakresie wspólne osiągnięcia wynikające z badań realizowanych m. in. dla międzynarodowych firm z branży medycznej, odzieżowo-sportowej czy produktów szybkorotujących FMCG. Część z tych wyników znalazło swoje odzwierciedlenie w wysoko punktowanych publikacjach naukowych, których współautorami są doktoranci KSEiT będący jednocześnie pracownikami Firmy Talkin Things. Czynione są także przygotowania do kolejnych wspólnych przedsięwzięć projektowych, w których zostanie wykorzystany najnowszy patent na wynalazek pracowników KSEiT. Wszystkie te działania będą miały istotne znaczenie w trzecim kryterium ewaluacji dyscypliny naukowej PRz pn. automatyka, elektronika i elektrotechnika. Można powiedzieć, że potencjał badawczo-rozwojowy Firmy Talkin Things został zbudowany na zasobach ludzkich wykształconych przede wszystkim w Zespole techniki RFID w KSEiT PRz. Zaplecze to wpierw było rozwijane w pomieszczeniach budynku A na WEiI, a aktualnie funkcjonuje w Rudnej Małej (Talkin’Things R&D Hub). W chwili obecnej Firma Talkin Things posiada w Warszawie linie produkcyjne identyfikatorów RFID, które są autorsko opracowane w Talkin’Things R&D Hub. W niedługim czasie to zaplecze produkcyjne zostanie przeniesione na Podkarpacie do nowo budowanej siedziby B+R na Dworzysku. Znaczące jest więc to, że na podstawie potencjału intelektualnego, który został wytworzony w zakresie techniki RFID w KSEiT PRz, można budować tak innowacyjne przedsięwzięcia w gospodarce na Podkarpaciu.

Fot. B. Motyka.

Źródło: Uczelnia podpisała umowę z firmą Talkin Things Spółka z o.o.