Podstrona: VII edycja Kariery Inżyniera / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

VII edycja Kariery Inżyniera

04-02-2017 r.

W dniu 04.02.2017 r. na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się drugie zajęcia w ramach VII edycji Kariery Inżyniera oraz VI edycji Regionalnej Akademii Oracle, w których udział wzięło blisko 120 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego.

Uczniowie uczestniczyli w wykładach z elementami prezentacji urządzeń oraz specjalistycznej aparatury, które zostały przygotowane przez pracowników Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych.

Spotkanie rozpoczął dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz, który wprowadził słuchaczy w zakres prac B+R realizowanych w KSEiT. Następnie wybrani pracownicy Katedry wygłosili następujące wykłady tematyczne:

• dr hab. inż. Marek Gotfryd, prof. PRz – System nawigacji GPS
  • dr inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz – Technika radiowej identyfikacji obiektów RFID
  • dr inż. Kazimierz Kamuda – Współczesne systemy telefonii komórkowej i techniczne aspekty ich działania
  • dr inż. Wiesław Sabat – W świecie kompatybilności elektromagnetycznej urządzeń i systemów
  • mgr inż. Grzegorz Tomaszewski – Techniki poligraficzne w elektronice

W ramach poszczególnych zagadnień pracownicy KSEiT zaprezentowali wybrane efekty prac (NCBR PBS1/A3/3/2012, DS i innych umów z partnerami przemysłowymi), które zostały uzyskane m.in. przy wykorzystaniu aparatury zakupionej z POPW.01.03.00-18-012/09, UDA-RPPK.01.03.00-18-003/10-00.

Linki: strona portalu Kariera Inżyniera

(Fot. Andrzej Majewski)