Podstrona: Warsztaty pomiarowe VNA / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

Warsztaty pomiarowe VNA

19-04-2024 r.

Wydarzenie

W dniu 18.04.2024 r. w Zakładzie Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyły się warsztaty poświęcone praktyce pomiarowej RF w zakresie wykorzystania wektorowych analizatorów obwodów (VNA – ang. Vector Network Analyzer). Spotkanie zostało poprowadzone przez Panów Tomasza Brama i Jacka Teodorczyka, przedstawicieli AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k., z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury kontrolno-pomiarowej Keysight Technologies. W warsztatach uczestniczyli pracownicy badawczo-dydaktyczni jednostek Wydziału:

• dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz;
  • dr hab. inż. Mariusz Węglarski, prof. PRz;
  • dr inż. Wiesław Sabat;
  • dr inż. Dariusz Klepacki;
  • dr inż. Kazimierz Kamuda;
  • mgr inż. Kacper Skrobacz;
  • mgr inż. Patryk Pyt;
  • mgr inż. Magdalena Nizioł.

Warsztaty składały się z wykładu i zajęć praktycznych, podczas którego omówiono i przećwiczono architekturę VNA, kalibrację takich przyrządów RF, tryby pomiarowe i zobrazowanie wyników.

O Firmie

Firma AM Technologies Sp. z o.o. Sp. k. została wyodrębniona ze struktur Działu Aparatury Pomiarowej Hewlett-Packard Polska. Swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 1999 r., w wyniku decyzji o podziale HP na dwie niezależne firmy komputerową HP Invent i pomiarową Agilent Technologies.

Przejmując dystrybucję produktów i zobowiązania serwisowe Działu Aparatury Pomiarowej HP, w roku 1999 AM Technologies stała się autoryzowanym dystrybutorem aparatury pomiarowej HP/Agilent Technologies obecnie Keysight Technologies w Polsce.

Dzisiaj firma prowadzi serwis i dystrybucję aparatury pomiarowej: Keysight Technologies, aparatury kalibracyjnej Fluke, stacji do pomiarów ostrzowych FormFactor (dawniej Cascade Microtech), akcesoriów mikrofalowych Maury Microwave, przyrządów i systemów telekomunikacyjnych firm Viavi, IXIA, Sigos, Accedian oraz aparatury specjalnej.