Podstrona: Wycieczkowo-naukowo z techniką RFID / Piotr Jankowski-Mihułowicz PRz

Wycieczkowo-naukowo z techniką RFID

20-06-2017 r.

Dla uczczenia kończącego się letniego semestru roku akademickiego 2016/2017, a także w celu urozmaicenia zagadnień omawianych podczas wykładów z przedmiotu systemy bezstykowej identyfikacji RFID, dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz zorganizował Studentom trzeciego roku kierunku elektronika i telekomunikacja wycieczkę po naukowych meandrach zagadnień techniki antenowej, radiowej identyfikacji obiektów oraz kompatybilności elektromagnetycznej.

Studenci mieli okazję zapoznać się z efektami wybranych prac badawczo-rozwojowo-wdrożeniowych, które są realizowane w specjalistycznych laboratoriach EMC i RFID w Katedrze Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Podczas specjalnego pokazu w laboratorium RFID, m.in. można było zobaczyć i przeanalizować dwukierunkową transmisję radiową pomiędzy czytnikiem/programatorem i identyfikatorami RFID umieszczonymi na produktach szybko rotujących (FMCG – ang. Fast Moving Consumer Goods), zlokalizowanych w przyszłościowym – elektronicznym koszyku z codziennymi zakupami. Ponadto, można było zapoznać się z wyposażeniem i działaniem zaawansowanych stanowisk pomiarowo-testowych, które są wykorzystywane podczas współpracy z Partnerami przemysłowymi w obszarze omawianych zagadnień B+R+W.